Preci-Dip 811-S1-041-10-014101
811-S1-041-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-041-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 41POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-041-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-041-10-014101
QUANTITY
811-S1-041-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-041-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-041-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts41
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-041-10-014101
Related Links811-S1-041, 811-S1-041-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-041-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-041-10-014101
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TOOL CRIMPING PLIERS /FERRULES datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.6V 7.5MM SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL MCB2370 + ULINK2 datasheet.pdf
EVAL BOARD LED DRIVER LT3756-2 datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
BASED LED BA9S RED datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF PWR LDMOS 60W 16HSOP datasheet.pdf