Xilinx XC3S100E-4FG320C
XC3S100E-4FG320C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S100E-4FG320C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S100E-4FG320C.pdf
Availability of XC3S100E-4FG320C
QUANTITY
XC3S100E-4FG320C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S100E-4FG320C
Internal Part NumberEIS-XC3S100E-4FG320C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S100E-4FG320C today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S100E-4FG320C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S100E-4FG320C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S100E, XC3S100E-4FG320C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S100E-4FG320C Details Description
Related parts for XC3S100E-4FG320C
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE DRVR 3ST 14SO datasheet.pdf
CONN RCPT 44POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 1.5M 24-240VAC datasheet.pdf
SPECIAL QD MAT 36.5"X36.75" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 40V DO-214AC datasheet.pdf