ITT Cannon, LLC KJB7T17F26PNL
KJB7T17F26PNL picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T17F26PNL
Brief Description
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
KJB7T17F26PNL.pdf
Availability of KJB7T17F26PNL
QUANTITY
KJB7T17F26PNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T17F26PNL
Internal Part NumberEIS-KJB7T17F26PNL
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T17F26PNL
Related LinksKJB7T1, KJB7T17F26PNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T17F26PNL Details Description
Related parts for KJB7T17F26PNL
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 8MA 24VDC datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 5A SCREW 250V datasheet.pdf
RES 180 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCT3250 15.65" 8" FFC W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf