Preci-Dip 811-S1-047-10-014101
811-S1-047-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-047-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 47POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-047-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-047-10-014101
QUANTITY
811-S1-047-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-047-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-047-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts47
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-047-10-014101
Related Links811-S1-047, 811-S1-047-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-047-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-047-10-014101
IC CPLD 1700MC 7NS 324FBGA datasheet.pdf
CAP CER 32PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.4"L X 2.44"W datasheet.pdf
78K0 LX2 IECUBE 64 LQFP T-TYPE datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2MM T/H datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf