Preci-Dip 811-S1-047-10-016101
811-S1-047-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-047-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 47POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-047-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-047-10-016101
QUANTITY
811-S1-047-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-047-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-047-10-016101
Connector TypePiston
Number of Contacts47
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-047-10-016101
Related Links811-S1-047, 811-S1-047-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-047-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-047-10-016101
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 15POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 75.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
K8331B TOOL KIT datasheet.pdf
WOODWORKING ROLL 4"X30' S ULF datasheet.pdf
INSERT FGG.1B.307. FOR 7LV datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf