Preci-Dip 811-S1-047-10-017101
811-S1-047-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-047-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 47POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-047-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-047-10-017101
QUANTITY
811-S1-047-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-047-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-047-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts47
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-047-10-017101
Related Links811-S1-047, 811-S1-047-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-047-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-047-10-017101
RES SMD 3.92M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
KIT CONN MICRO-LATCH ASSORTED datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO204AC datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 5POS datasheet.pdf