Preci-Dip 811-S1-048-10-016101
811-S1-048-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-048-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 48POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-048-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-048-10-016101
QUANTITY
811-S1-048-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-048-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-048-10-016101
Connector TypePiston
Number of Contacts48
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-048-10-016101
Related Links811-S1-048, 811-S1-048-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-048-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-048-10-016101
CONTROL PROCESS 85-250V PANEL MT datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC 2825 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 48PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf