Vishay/BCcomponents K100J15C0GF5TH5
K100J15C0GF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K100J15C0GF5TH5
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K100J15C0GF5TH5.pdf
Availability of K100J15C0GF5TH5
QUANTITY
K100J15C0GF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K100J15C0GF5TH5
Internal Part NumberEIS-K100J15C0GF5TH5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.257" (6.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K100J15C0GF5TH5
Related LinksK100J15, K100J15C0GF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K100J15C0GF5TH5 Details Description
Related parts for K100J15C0GF5TH5
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT PIN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HOUSING 4COND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf