Preci-Dip 811-S1-048-10-017101
811-S1-048-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-048-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 48POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-048-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-048-10-017101
QUANTITY
811-S1-048-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-048-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-048-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts48
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-048-10-017101
Related Links811-S1-048, 811-S1-048-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-048-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-048-10-017101
RES SMD 130 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 91K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CAP 33MF -20% +80% 5.5V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 63.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CHOKE DBL 22UH 250MA TIN SMD datasheet.pdf
TERMINATION SET FEMALE, M8, 3+4 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf