Preci-Dip 811-S1-049-10-017101
811-S1-049-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-049-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 49POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-049-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-049-10-017101
QUANTITY
811-S1-049-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-049-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-049-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts49
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-049-10-017101
Related Links811-S1-049, 811-S1-049-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-049-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-049-10-017101
TYPE VI SOCKET,MULTI-MATE datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
IC CONTROLLER SYNCH 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf