Preci-Dip 811-S1-063-10-014101
811-S1-063-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-063-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 63POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-063-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-063-10-014101
QUANTITY
811-S1-063-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-063-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-063-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package20
Connector TypePiston
Number of Contacts63
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-063-10-014101
Related Links811-S1-063, 811-S1-063-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-063-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-063-10-014101
CONN D-SUB PLUG 9POS W/O CONT datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
IC REG STEP UP/HV STEPUP 56-TQFN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 8.8A 8-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.432 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM datasheet.pdf
HD-I EMPO.120F.120O LM/BENCH/CUT datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf