Preci-Dip 811-SS-002-30-022101
811-SS-002-30-022101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-002-30-022101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-002-30-022101.pdf
Availability of 811-SS-002-30-022101
QUANTITY
811-SS-002-30-022101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-002-30-022101
Internal Part NumberEIS-811-SS-002-30-022101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package500
Connector TypePiston
Number of Contacts2
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-002-30-022101
Related Links811-SS-002, 811-SS-002-30-022101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-002-30-022101 Details Description
Related parts for 811-SS-002-30-022101
LED RGB DIFFUSED 4SMD R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22.1 OHM 1206 datasheet.pdf
LED PANEL GRN DIFF 5V SNAP 6"LD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL YLW,YLW datasheet.pdf
SENSOR PHOTO FIBER OPTIC W/AMP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CORD 4POS FMALE/MALE,RA 1M 18AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 660 I/O 1152BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf