Preci-Dip 811-SS-003-30-007101
811-SS-003-30-007101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-003-30-007101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-003-30-007101.pdf
Availability of 811-SS-003-30-007101
QUANTITY
811-SS-003-30-007101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-003-30-007101
Internal Part NumberEIS-811-SS-003-30-007101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package450
Connector TypePiston
Number of Contacts8
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-003-30-007101
Related Links811-SS-003, 811-SS-003-30-007101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-003-30-007101 Details Description
Related parts for 811-SS-003-30-007101
Crystal 75.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5MM datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 6A 250V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 62MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf