Preci-Dip 811-SS-005-30-003101
811-SS-005-30-003101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-005-30-003101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-005-30-003101.pdf
Availability of 811-SS-005-30-003101
QUANTITY
811-SS-005-30-003101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-005-30-003101
Internal Part NumberEIS-811-SS-005-30-003101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package280
Connector TypePiston
Number of Contacts5
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-005-30-003101
Related Links811-SS-005, 811-SS-005-30-003101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-005-30-003101 Details Description
Related parts for 811-SS-005-30-003101
ANTENNA 916MHZ RA W/RG178 CABLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LOG AMP RF DETECT 45DB 8-TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0508 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 15A 100V STD REC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 120K OHM 14SOIC datasheet.pdf