Preci-Dip 811-SS-005-30-024101
811-SS-005-30-024101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-005-30-024101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-005-30-024101.pdf
Availability of 811-SS-005-30-024101
QUANTITY
811-SS-005-30-024101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-005-30-024101
Internal Part NumberEIS-811-SS-005-30-024101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package240
Connector TypePiston
Number of Contacts5
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-005-30-024101
Related Links811-SS-005, 811-SS-005-30-024101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-005-30-024101 Details Description
Related parts for 811-SS-005-30-024101
IC DRVR LATCH 8BIT SER IN 18DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4.7A 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.29A 120 MOHM datasheet.pdf
DIN RECEPT RA PF R datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf