Preci-Dip 811-SS-005-30-025101
811-SS-005-30-025101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-005-30-025101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-005-30-025101.pdf
Availability of 811-SS-005-30-025101
QUANTITY
811-SS-005-30-025101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-005-30-025101
Internal Part NumberEIS-811-SS-005-30-025101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package240
Connector TypePiston
Number of Contacts5
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-005-30-025101
Related Links811-SS-005, 811-SS-005-30-025101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-005-30-025101 Details Description
Related parts for 811-SS-005-30-025101
RES SMD 274K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR25 12MM datasheet.pdf
IC CCD SGNL PROCESSOR 112CSPBGA datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf