Preci-Dip 811-SS-006-30-003101
811-SS-006-30-003101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-006-30-003101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-006-30-003101.pdf
Availability of 811-SS-006-30-003101
QUANTITY
811-SS-006-30-003101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-006-30-003101
Internal Part NumberEIS-811-SS-006-30-003101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package230
Connector TypePiston
Number of Contacts6
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-006-30-003101
Related Links811-SS-006, 811-SS-006-30-003101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-006-30-003101 Details Description
Related parts for 811-SS-006-30-003101
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 16PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 5000PF 500V X5W datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.6A 6WLCSP datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX 10MBPS RS-485/422 SOIC datasheet.pdf
MOUNTING BRACKETS PACK OF 10 datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf