Preci-Dip 811-SS-008-30-004191
811-SS-008-30-004191 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-008-30-004191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 8POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-008-30-004191.pdf
Availability of 811-SS-008-30-004191
QUANTITY
811-SS-008-30-004191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-008-30-004191
Internal Part NumberEIS-811-SS-008-30-004191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series811
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts8
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-008-30-004191
Related Links811-SS-008, 811-SS-008-30-004191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-008-30-004191 Details Description
Related parts for 811-SS-008-30-004191
RES SMD 130 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 29 POS .197 SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
SCR ISO 600V 6A TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf