Preci-Dip 811-SS-010-30-004101
811-SS-010-30-004101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-010-30-004101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-010-30-004101.pdf
Availability of 811-SS-010-30-004101
QUANTITY
811-SS-010-30-004101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-010-30-004101
Internal Part NumberEIS-811-SS-010-30-004101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-010-30-004101
Related Links811-SS-010, 811-SS-010-30-004101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-010-30-004101 Details Description
Related parts for 811-SS-010-30-004101
RES SMD 68 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLACK 3.59"L X 4.8"W datasheet.pdf
IC VOICEBAND CODEC 5V 1CH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 86.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IGBT MODULE TRENCH PHASE LEG SP1 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf