Preci-Dip 811-SS-010-30-008101
811-SS-010-30-008101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-010-30-008101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-010-30-008101.pdf
Availability of 811-SS-010-30-008101
QUANTITY
811-SS-010-30-008101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-010-30-008101
Internal Part NumberEIS-811-SS-010-30-008101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-010-30-008101
Related Links811-SS-010, 811-SS-010-30-008101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-010-30-008101 Details Description
Related parts for 811-SS-010-30-008101
IDC CABLE - MKS16K/MC16G/X datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SW BUS-EXCH 24BIT FET 56TSSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG TRPL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 91 OHM 5% 50W datasheet.pdf
V-LOCK APPLIANCE INLET 16A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
DLP DISPLAY CONTROLLER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W UFRM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf