Preci-Dip 811-SS-010-30-027101
811-SS-010-30-027101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-010-30-027101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-010-30-027101.pdf
Availability of 811-SS-010-30-027101
QUANTITY
811-SS-010-30-027101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-010-30-027101
Internal Part NumberEIS-811-SS-010-30-027101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-010-30-027101
Related Links811-SS-010, 811-SS-010-30-027101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-010-30-027101 Details Description
Related parts for 811-SS-010-30-027101
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED INDICATOR datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN 1X1 CAGE PIN HS 6.5MM datasheet.pdf