C&K Components 8121SY9ARE
8121SY9ARE picture photo
Mfg. Part Number
8121SY9ARE
Brief Description
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V
Datasheet Download
8121SY9ARE.pdf
Availability of 8121SY9ARE
QUANTITY
8121SY9ARE Order Process
Ship out your order
Specifications of 8121SY9ARE
Internal Part NumberEIS-8121SY9ARE
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating1A (AC/DC)
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Termination StylePC Pin
Ingress Protection-
FeaturesTactile Feedback
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8121SY9ARE
Related Links8121S, 8121SY9ARE Datasheet, C&K Components Distributor
8121SY9ARE Details Description
Related parts for 8121SY9ARE
NUT DRIVER HEX SOCKET 7MM 9.45" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 6-DFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1.8UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf