Preci-Dip 813-S1-012-30-014191
813-S1-012-30-014191 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-012-30-014191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-012-30-014191.pdf
Availability of 813-S1-012-30-014191
QUANTITY
813-S1-012-30-014191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-012-30-014191
Internal Part NumberEIS-813-S1-012-30-014191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-012-30-014191
Related Links813-S1-012, 813-S1-012-30-014191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-012-30-014191 Details Description
Related parts for 813-S1-012-30-014191
CONN PLUG 5POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V 1111 datasheet.pdf
SWITCH SNAP SUB-MINI 70GF 125V datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 3% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.9A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 30POS .050" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf