Preci-Dip 813-S1-018-30-017191
813-S1-018-30-017191 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-018-30-017191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-018-30-017191.pdf
Availability of 813-S1-018-30-017191
QUANTITY
813-S1-018-30-017191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-018-30-017191
Internal Part NumberEIS-813-S1-018-30-017191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-018-30-017191
Related Links813-S1-018, 813-S1-018-30-017191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-018-30-017191 Details Description
Related parts for 813-S1-018-30-017191
IC FPGA 473 I/O 672BGA datasheet.pdf
IC 16BIT I-WS BUS TXRX 48-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8CONT DIN SLD LOCKRING datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 75 OHM 12QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT GRN 0.40" CC datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 2POLE 3DECK datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf