Preci-Dip 813-S1-036-10-015101
813-S1-036-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-036-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 36POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-036-10-015101.pdf
Availability of 813-S1-036-10-015101
QUANTITY
813-S1-036-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-036-10-015101
Internal Part NumberEIS-813-S1-036-10-015101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package40
Connector TypePiston
Number of Contacts36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-036-10-015101
Related Links813-S1-036, 813-S1-036-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-036-10-015101 Details Description
Related parts for 813-S1-036-10-015101
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2.2MM 7POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FLEXIBLE TUBE NOZZLE 500MM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR PI2126 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf