Preci-Dip 813-S1-048-10-015101
813-S1-048-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-048-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 48POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-048-10-015101.pdf
Availability of 813-S1-048-10-015101
QUANTITY
813-S1-048-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-048-10-015101
Internal Part NumberEIS-813-S1-048-10-015101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts48
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-048-10-015101
Related Links813-S1-048, 813-S1-048-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-048-10-015101 Details Description
Related parts for 813-S1-048-10-015101
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8TSSOP datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 14POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 38A D2PAK datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 600V 5A datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 640UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 5A SYNC 20WLCSP datasheet.pdf
CONN HDR 28POS GOLD TH/RA datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf