Preci-Dip 813-S1-048-10-016101
813-S1-048-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-048-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 48POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-048-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-048-10-016101
QUANTITY
813-S1-048-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-048-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-048-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts48
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-048-10-016101
Related Links813-S1-048, 813-S1-048-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-048-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-048-10-016101
VARISTOR 3.7V 40A 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE 600V 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD923 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf