Preci-Dip 813-S1-050-10-016101
813-S1-050-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-050-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 50POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-050-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-050-10-016101
QUANTITY
813-S1-050-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-050-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-050-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-050-10-016101
Related Links813-S1-050, 813-S1-050-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-050-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-050-10-016101
FUSE AUTO 3A 32VDC BLADE ATO/ATC datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .300 18POS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM 32QFN datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 22 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO THRU METAL 15M NPN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 25V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT PIN datasheet.pdf