Preci-Dip 813-S1-056-10-017101
813-S1-056-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-056-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 56POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-056-10-017101.pdf
Availability of 813-S1-056-10-017101
QUANTITY
813-S1-056-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-056-10-017101
Internal Part NumberEIS-813-S1-056-10-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts56
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-056-10-017101
Related Links813-S1-056, 813-S1-056-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-056-10-017101 Details Description
Related parts for 813-S1-056-10-017101
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DSUB 9 F PCB STR G TIN datasheet.pdf