Preci-Dip 813-S1-066-10-014101
813-S1-066-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-066-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 66POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-066-10-014101.pdf
Availability of 813-S1-066-10-014101
QUANTITY
813-S1-066-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-066-10-014101
Internal Part NumberEIS-813-S1-066-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts66
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-066-10-014101
Related Links813-S1-066, 813-S1-066-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-066-10-014101 Details Description
Related parts for 813-S1-066-10-014101
IC CHARG BATT LI-ON USB 10DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 49POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 35POS GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 24VDC PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32UFBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A TO-220AB datasheet.pdf
RES 0.169 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 96 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf