Preci-Dip 813-S1-066-10-017101
813-S1-066-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-066-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 66POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-066-10-017101.pdf
Availability of 813-S1-066-10-017101
QUANTITY
813-S1-066-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-066-10-017101
Internal Part NumberEIS-813-S1-066-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts66
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-066-10-017101
Related Links813-S1-066, 813-S1-066-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-066-10-017101 Details Description
Related parts for 813-S1-066-10-017101
FIXED IND 120NH 3.345A 34 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC SERIAL CODEC/FILTER SO-16W datasheet.pdf
TVS DIODE 239VWM 384VC DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
RES 120K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 305MA 2.1 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 250PF 30KV AXIAL datasheet.pdf