Preci-Dip 813-SS-006-30-006191
813-SS-006-30-006191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-006-30-006191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 6POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-006-30-006191.pdf
Availability of 813-SS-006-30-006191
QUANTITY
813-SS-006-30-006191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-006-30-006191
Internal Part NumberEIS-813-SS-006-30-006191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-006-30-006191
Related Links813-SS-006, 813-SS-006-30-006191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-006-30-006191 Details Description
Related parts for 813-SS-006-30-006191
IC FLASH 2MBIT 120NS 52PQFP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 65MSPS 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.82 OHM 5% 100W datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 24 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.6 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN SOCKET 100POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
LIMITLESS ETHERNET/IP OUTPUT REC datasheet.pdf
2200UF 50V 25X30 85C SI datasheet.pdf