Preci-Dip 813-SS-016-30-027101
813-SS-016-30-027101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-016-30-027101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-016-30-027101.pdf
Availability of 813-SS-016-30-027101
QUANTITY
813-SS-016-30-027101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-016-30-027101
Internal Part NumberEIS-813-SS-016-30-027101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-016-30-027101
Related Links813-SS-016, 813-SS-016-30-027101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-016-30-027101 Details Description
Related parts for 813-SS-016-30-027101
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
POT 1K OHM 7.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC XLATOR TTL-DIFF PECL 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 10% 100W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 0.8MM SMD datasheet.pdf