Preci-Dip 813-SS-018-30-025101
813-SS-018-30-025101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-018-30-025101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-018-30-025101.pdf
Availability of 813-SS-018-30-025101
QUANTITY
813-SS-018-30-025101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-018-30-025101
Internal Part NumberEIS-813-SS-018-30-025101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-018-30-025101
Related Links813-SS-018, 813-SS-018-30-025101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-018-30-025101 Details Description
Related parts for 813-SS-018-30-025101
CONN ASSY,SE II .100 18 POSN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
ANTENNA OUTDOOR IP65 900MHZ datasheet.pdf
POSITION TRANSDUCER-XDCR SLF datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 35A DO5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN HAN 3M-ASGW-QB-M20 datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
4,7UF 50V 5X11 datasheet.pdf