Preci-Dip 813-SS-020-30-003101
813-SS-020-30-003101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-020-30-003101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-020-30-003101.pdf
Availability of 813-SS-020-30-003101
QUANTITY
813-SS-020-30-003101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-020-30-003101
Internal Part NumberEIS-813-SS-020-30-003101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-020-30-003101
Related Links813-SS-020, 813-SS-020-30-003101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-020-30-003101 Details Description
Related parts for 813-SS-020-30-003101
CONN SPLICE BUTT 12-10AWG SOLIS datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA RIBBON W/CONN datasheet.pdf
INLET IEC320 C14 SNAP 4.8MM TERM datasheet.pdf
CONN TNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CORD 5POS FMALE/MALE,RA 1M 22AWG datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC HTSOP8 datasheet.pdf