Preci-Dip 813-SS-020-30-007101
813-SS-020-30-007101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-020-30-007101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-020-30-007101.pdf
Availability of 813-SS-020-30-007101
QUANTITY
813-SS-020-30-007101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-020-30-007101
Internal Part NumberEIS-813-SS-020-30-007101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-020-30-007101
Related Links813-SS-020, 813-SS-020-30-007101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-020-30-007101 Details Description
Related parts for 813-SS-020-30-007101
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 180 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL MALE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 6032-28 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD datasheet.pdf