Grayhill, Inc. 81BB2-016-Z
81BB2-016-Z picture photo
Mfg. Part Number
81BB2-016-Z
Manufacturer
Product Category
Keypad Switches
Brief Description
KEYBOARD 16 BUTTON
Datasheet Download
81BB2-016-Z.pdf
Availability of 81BB2-016-Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
81BB2-016-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 81BB2-016-Z
Internal Part NumberEIS-81BB2-016-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyKeypad Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)81BB2-016-Z
Related Links81BB2, 81BB2-016-Z Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
81BB2-016-Z Details Description
Related parts for 81BB2-016-Z
CARD EDGE 44POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV NP0 2225 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 20% 0603 datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 4.25" DIA datasheet.pdf
RES 706K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf