Preci-Dip 821-S1-002-30-015191
821-S1-002-30-015191 picture photo
Mfg. Part Number
821-S1-002-30-015191
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Spring Loaded
Brief Description
CONN SPRING LOAD 2POS SMT 6.5MM
Datasheet Download
821-S1-002-30-015191.pdf
Availability of 821-S1-002-30-015191
QUANTITY
821-S1-002-30-015191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 821-S1-002-30-015191
Internal Part NumberEIS-821-S1-002-30-015191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Spring Loaded
Series821
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts2
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
MaterialBrass Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)821-S1-002-30-015191
Related Links821-S1-002, 821-S1-002-30-015191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
821-S1-002-30-015191 Details Description
Related parts for 821-S1-002-30-015191
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 16.384MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 32POS datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
F39-JC7B-L datasheet.pdf
8P UN-MNL BU SOCK datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf