Preci-Dip 823-S1-008-30-013101
823-S1-008-30-013101 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-008-30-013101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 8POS SMT 5.5MM
Datasheet Download
823-S1-008-30-013101.pdf
Availability of 823-S1-008-30-013101
QUANTITY
823-S1-008-30-013101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-008-30-013101
Internal Part NumberEIS-823-S1-008-30-013101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
Series823
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts8
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-008-30-013101
Related Links823-S1-008, 823-S1-008-30-013101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-008-30-013101 Details Description
Related parts for 823-S1-008-30-013101
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT 2X2.44" datasheet.pdf
EMULATOR CABLE datasheet.pdf
RES 330 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP C, PL 1 TUB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf