Vishay/BCcomponents BFC233912823
BFC233912823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233912823
Brief Description
CAP FILM 82NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233912823.pdf
Availability of BFC233912823
QUANTITY
BFC233912823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233912823
Internal Part NumberEIS-BFC233912823
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233912823
Related LinksBFC233, BFC233912823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233912823 Details Description
Related parts for BFC233912823
IC ADC 12BIT PAR 1MSPS 24SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 1.5A SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.15W SC89 datasheet.pdf