Preci-Dip 823-S1-010-30-014101
823-S1-010-30-014101 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-010-30-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SMT 6MM
Datasheet Download
823-S1-010-30-014101.pdf
Availability of 823-S1-010-30-014101
QUANTITY
823-S1-010-30-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-010-30-014101
Internal Part NumberEIS-823-S1-010-30-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package110
Series823
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-010-30-014101
Related Links823-S1-010, 823-S1-010-30-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-010-30-014101 Details Description
Related parts for 823-S1-010-30-014101
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CIC TOP 12POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR/SCKT .8MM 30POS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
PROXSENS W IR EMITT IC AND INTE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A WPAK datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 419MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf