Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0875100R000T9L
Y0875100R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0875100R000T9L
Brief Description
RES 100 OHM .3W .01% RADIAL
Datasheet Download
Y0875100R000T9L.pdf
Availability of Y0875100R000T9L
QUANTITY
Y0875100R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0875100R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0875100R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Height0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0875100R000T9L
Y0875100R000T9L Details Description
Related parts for Y0875100R000T9L
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE 200V 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
INDICATOR 24V 16MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 220K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 15M 12-24V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 416MA 10W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf