Preci-Dip 823-S1-016-30-012191
823-S1-016-30-012191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-016-30-012191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS SMT 5MM
Datasheet Download
823-S1-016-30-012191.pdf
Availability of 823-S1-016-30-012191
QUANTITY
823-S1-016-30-012191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-016-30-012191
Internal Part NumberEIS-823-S1-016-30-012191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-016-30-012191
Related Links823-S1-016, 823-S1-016-30-012191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-016-30-012191 Details Description
Related parts for 823-S1-016-30-012191
CAP TANT 10UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 5W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TIMER MULTI ON-DELAY DPDT datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR/BKRBS 26POS datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf