Preci-Dip 823-S1-016-30-014191
823-S1-016-30-014191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-016-30-014191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS SMT 6MM
Datasheet Download
823-S1-016-30-014191.pdf
Availability of 823-S1-016-30-014191
QUANTITY
823-S1-016-30-014191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-016-30-014191
Internal Part NumberEIS-823-S1-016-30-014191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-016-30-014191
Related Links823-S1-016, 823-S1-016-30-014191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-016-30-014191 Details Description
Related parts for 823-S1-016-30-014191
IC OPAMP GP 1.8MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
2.5 SIGNAL D/LOCK CAP HSG 2P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
ZONE5 CABLE 10FT ORANGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS 0.6MM GOLD datasheet.pdf