E-T-A 8340-F110-P1M1-A2H0-15A
8340-F110-P1M1-A2H0-15A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F110-P1M1-A2H0-15A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F110-P1M1-A2H0-15A.pdf
Availability of 8340-F110-P1M1-A2H0-15A
QUANTITY
8340-F110-P1M1-A2H0-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F110-P1M1-A2H0-15A
Internal Part NumberEIS-8340-F110-P1M1-A2H0-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic
Current Rating15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F110-P1M1-A2H0-15A
Related Links8340-F110-P, 8340-F110-P1M1-A2H0-15A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F110-P1M1-A2H0-15A Details Description
Related parts for 8340-F110-P1M1-A2H0-15A
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A CRS datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
BENCH PRESS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DISPLAY 0.4" 2DIGIT RED CA SMD datasheet.pdf