Vishay/BCcomponents A471M15X7RK5UAA
A471M15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A471M15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 470PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A471M15X7RK5UAA.pdf
Availability of A471M15X7RK5UAA
QUANTITY
A471M15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A471M15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A471M15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A471M15X7RK5UAA
Related LinksA471M15, A471M15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A471M15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A471M15X7RK5UAA
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 2MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf