E-T-A 8340-F110-P1M1-A2H0-30A
8340-F110-P1M1-A2H0-30A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F110-P1M1-A2H0-30A
Brief Description
CIR BRKR MAG 30A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F110-P1M1-A2H0-30A.pdf
Availability of 8340-F110-P1M1-A2H0-30A
QUANTITY
8340-F110-P1M1-A2H0-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F110-P1M1-A2H0-30A
Internal Part NumberEIS-8340-F110-P1M1-A2H0-30A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating30A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F110-P1M1-A2H0-30A
Related Links8340-F110-P, 8340-F110-P1M1-A2H0-30A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F110-P1M1-A2H0-30A Details Description
Related parts for 8340-F110-P1M1-A2H0-30A
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC 214AB datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf