E-T-A 8340-F120-P1M2-A2H0-10A
8340-F120-P1M2-A2H0-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F120-P1M2-A2H0-10A
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F120-P1M2-A2H0-10A.pdf
Availability of 8340-F120-P1M2-A2H0-10A
QUANTITY
8340-F120-P1M2-A2H0-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F120-P1M2-A2H0-10A
Internal Part NumberEIS-8340-F120-P1M2-A2H0-10A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F120-P1M2-A2H0-10A
Related Links8340-F120-P, 8340-F120-P1M2-A2H0-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F120-P1M2-A2H0-10A Details Description
Related parts for 8340-F120-P1M2-A2H0-10A
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ SOT23-6 datasheet.pdf