E-T-A 8340-F120-P1T2-A0H0-5A
8340-F120-P1T2-A0H0-5A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F120-P1T2-A0H0-5A
Brief Description
CIR BRKR MAG 5A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F120-P1T2-A0H0-5A.pdf
Availability of 8340-F120-P1T2-A0H0-5A
QUANTITY
8340-F120-P1T2-A0H0-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F120-P1T2-A0H0-5A
Internal Part NumberEIS-8340-F120-P1T2-A0H0-5A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating5A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F120-P1T2-A0H0-5A
Related Links8340-F120-P, 8340-F120-P1T2-A0H0-5A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F120-P1T2-A0H0-5A Details Description
Related parts for 8340-F120-P1T2-A0H0-5A
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 12V datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM LPC 28TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/YLW/GRN DIFF datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7T 2220 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.66K OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf