E-T-A 8340-F150-K4F1-KLH0-15A
8340-F150-K4F1-KLH0-15A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F150-K4F1-KLH0-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A
Datasheet Download
8340-F150-K4F1-KLH0-15A.pdf
Availability of 8340-F150-K4F1-KLH0-15A
QUANTITY
8340-F150-K4F1-KLH0-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F150-K4F1-KLH0-15A
Internal Part NumberEIS-8340-F150-K4F1-KLH0-15A
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F150-K4F1-KLH0-15A
Related Links8340-F150-K, 8340-F150-K4F1-KLH0-15A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F150-K4F1-KLH0-15A Details Description
Related parts for 8340-F150-K4F1-KLH0-15A
CONN HEADER 1POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 10POS DUAL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 960MA 160 MOHM datasheet.pdf